Jak zmienił się Park Handlowy Włodawa po naszej ostatniej rozmowie? Czy pomysł na biznes się sprawdził?

Aktualnie galeria funkcjonuje dobrze, a samo przedsięwzięcie okazało się sukcesem.

Czy Monument Fund miał swój udział w powodzeniu inwestycji?

W czasie przygotowywania otwarcia Parku Handlowego Włodawa, moja sytuacja była specyficzna. Banki bardzo restrykcyjnie podchodziły do tematu inwestycji, a czas jej ukończenia był na wagę złota, dlatego musiałem znaleźć w bardzo krótkim czasie alternatywne źródło finansowania. Dzięki temu, że wtedy Monument Fund udzielił mi pomocy finansowej, mogłem wywiązać się z wielu zobowiązań, które były istotne dla powodzenia całości projektu. Teraz z czystym sumieniem mogę polecić firmę Monument Fund każdemu, kto przez swoją historię kredytową, formę działalności i rodzaj opodatkowania ma ogromne problemy z uzyskaniem finansowania.

Czy dzięki temu, że przedsięwzięcie okazało się sukcesem, udało się Panu szybciej spłacić zobowiązanie?

W tamtym czasie inwestycja była ukończona mniej więcej w 2/3. Z racji mnożących się problemów z uzyskaniem ostatecznej decyzji o przyznaniu finansowania z banku, szukałem rozwiązania w wielu różnych miejscach. Ostatecznie dzięki Monument Fund udało się szybko zamknąć projekt w stu procentach i ogłosić sukces. Co więcej, samo ukończenie inwestycji wpłynęło na to, że udało mi się pozyskać kredyt z banku i spłacić finansowanie hipoteczne udzielone przez Monument Fund.

A jak ocenia Pan współpracę z firmą?

Współpraca z Monument Fund w moim odczuciu przebiegała bardzo dobrze – na początku w jasny i konkretny sposób przeprowadzono ze mną rozmowy ustalające warunki naszej współpracy, a w późniejszym czasie mogłem liczyć na ciągły kontakt z przedstawicielami firmy. Oprócz tego,  porównując opiekę firmy do procedur bankowych, to z pewnością otrzymałem szybszą decyzję i prostsze wymagania do spełnienia. W ostateczności, bezpiecznie i bez komplikacji udało nam się sfinalizować projekt mojej inwestycji.

Jakie ma Pan dalsze plany inwestycyjne?

Póki co planuję w niedalekim czasie rozbudować Park Handlowy Włodawa. Z pewnością w przyszłości zdecyduję się jeszcze na inne inwestycje, jednak tematy te są dalekie od konkretnych planów realizacji.

Czy w takim wypadku rozważał Pan ponowne skorzystanie z oferty Monument Fund?

Nie jest to wykluczone. Na pewno podejmiemy rozmowy na ten temat – zwłaszcza, że w planach mam jeszcze parę innych inwestycji. Sama oferta Monument Fund jest dla mnie na tyle dobra, że dzięki szybkiej decyzyjności i skuteczności mogę realnie planować kolejne kroki, bez obawy o kwestie finansowe.   Niestety pozyskiwanie pieniędzy w banku jest często problematyczne, zwłaszcza gdy instytucja będzie mieć obawy odnoszące się do rodzaju opodatkowania naszej działalności lub wypłacalności.

Powiem szczerze, jeśli ktoś nie miał do czynienia z taką formą finansowania, to na początku może odczuwać pewne obawy. Jednak patrząc na moje roczne doświadczenie z Monument Fund oraz ich profesjonalną obsługę, która pozwala czuć się klientowi bardzo pewnie, warto przełamać obawy i skorzystać z tej formy rozwoju naszej inwestycji.

Dziękuję bardzo za rozmowę. 

– Również dziękuję.

Przeczytaj także poprzedni wywiad z Panem Krzysztofem >>