Branża turystyczna posiada wysoki potencjał finansowy. Powoduje to znaczną konkurencję, której skutkiem jest ciągłe zmniejszanie zysków. W obecnych czasach przedmiotem konkurencji są nie tylko ceny, ale również różnorodność oferowanych usług/towarów/technologii, jakość obsługi, dostępne źródła zaopatrzenia czy efektywne formy organizacji. Aby przeciwdziałać utracie pozycji na rynku, przedsiębiorcy są zmuszeni  do utrzymywania niskich cen, mimo zwiększających się kosztów, a także podejmowania różnorodnych procesów innowacyjnych. Zasięg konkurencji obejmuje praktycznie cały świat. 

 

Korporacje transnarodowe mają większe możliwości finansowe, czyli większe zdolności innowacyjne i organizacyjne, co pozwala im ustanawiać globalne standardy obsługi, wyposażenia, organizacji oraz zarządzania. Małe/średnie przedsiębiorstwa pozbawione takich możliwości są zmuszone inwestować swoje zyski w ciągłą adaptację swoich usług do nowych standardów. Świadomość takiej konkurencji mobilizuje niezależnych usługodawców turystycznych do poszukiwania możliwości wyróżnienia się i obniżenia kosztów działania. 

Rozpatrując konkurencję przez pryzmat cen, można zauważyć, że pozycja polskich przedsiębiorstw turystycznych jest bardzo dobra. W porównaniu do innych krajów Polska znajduje się w strefie cen niskich lub średnich w zależności od rodzaju działalności. 

Tajemnicą sukcesu na rynku turystycznym jest gotowość do inwestycji. Wiele przedsiębiorstw działa również poza granicami własnego kraju, co wiąże się z dużym ryzykiem i niepewnością. Nawet przedsiębiorcy działający na rynku krajowym często oferują swoje usługi turystom zagranicznym. Wobec czego wszystkie firmy potrzebują zabezpieczać się finansowo i nieustannie inwestować w swój rozwój. Sezonowość zysków może nie pozwolić na wprowadzenie odpowiednich zmian na czas. Dlatego warto mieć zawsze dodatkowe źródło finansowania, z którego można skorzystać w razie potrzeby. 

W Monument Fund wspieramy przedsiębiorców w realizowaniu coraz większych inwestycji i rozwijaniu swojego biznesu. Przygotowaliśmy produkt dedykowany branży turystycznej,który może być traktowany, jak pożyczka pomostowa, wsparcie bieżącej działalności lub środki na rozwój:

 

  • Oferujemy wysoką kwotę finansowania: 

500 000 – 7 000 000 PLN (z możliwością podwyższenia kwoty)

 

  • Nasza pomoc jest błyskawiczna: 

Realizacja wniosku trwa 3-7 dni

 

  • Oferujemy wsparcie w trudnej sytuacji:

Nie weryfikujemy BIK/BIG, ZUS/US i akceptujemy drugie miejsce hipoteczne 

 

  • Cechuje nas szeroki zakres akceptowanych nieruchomości:

Nieruchomości mieszkalne, komercyjne i grunty

 

  • Dbamy o Twoje bezpieczeństwo:

Wcześniejsza spłata bez dodatkowych opłat