House flipping to zakup nieruchomości w celu jej odnowienia, a następnie szybkiej sprzedaży. Aby jednak taki rodzaj zarabiania mógł być z sukcesem realizowany, potrzebny jest odpowiedni nakład finansowy. W przypadku okazyjnej oferty, rozwiązaniem staje się współpraca z Monument Fund, który udziela finansowania na jasno określone cele inwestycyjne.

Inwestycje w nieruchomości to od lat jedno z najbardziej dochodowych przedsięwzięć finansowych. Dzięki zyskowi przewyższającemu oprocentowanie lokat bankowych, tego typu działalność traktowana jest przez wielu jako zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Oprócz możliwości oszczędzania, inwestowanie w nieruchomości o charakterze komercyjnym lub mieszkaniowym stanowi również jedno z najbardziej opłacalnych metod szybkiego zarobku. Kluczem do tego są specyficzne formy inwestowania, takie jak tak zwany house flipping. W jaki sposób działa taki rodzaj obrotu nieruchomościami?

Krótki czas, szybki zysk

House flipping to sposób zarabiania na nieruchomościach nabywanych po okazyjnych cenach, które zostają szybko odsprzedane z odpowiednim zyskiem. Został on zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych, gdzie w krótkim czasie stał się bardzo popularnym sposobem lokowania środków finansowych oraz pomysłem na życie dużej części amerykańskiego społeczeństwa. Sam flipping został podzielony na dwie metody inwestowania. Pierwszą z nich jest wholesailing, czyli wyszukiwanie atrakcyjnych okazji inwestycyjnych, negocjowanie ich cen oraz sprzedaż z zyskiem. Drugą opcję stanowi rehabbing, który skupia się na nabywaniu nieruchomości w złym stanie technicznym i poniżej wartości rynkowej, a następnie przeprowadzaniu niezbędnych prac remontowych i szybkiej odsprzedaży odnowionego obiektu ze zwiększonym profitem.

W Polsce taki rodzaj obrotu nieruchomościami wciąż wydaje się być niszą. Jak mówi Paulina Horabik – Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający Monument Fund: „Flipping stanowi uniwersalny sposób zarabiania, który dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i poświęceniu czasu, pozwala osiągać imponujące zyski ze sprzedaży nabytych nieruchomości. Oprócz obiektów o charakterze mieszkaniowym, przedmiotem zainteresowania flipperów są również grunty inwestycyjne, nieruchomości przemysłowe i biurowe, apartamenty wakacyjne, condo hotele, lokale handlowo-usługowe, miejsca postojowe, a nawet… prywatne akademiki. Niestety, proces ten wymaga odpowiedniej ilości nakładów finansowych, a samo pozyskanie takiego kapitału stanowi dla wielu polskich przedsiębiorców problematyczną część przedsięwzięcia. W takiej sytuacji warto skorzystać z oferty finansowej Monument Fund, pozwalającej na błyskawiczne pozyskanie środków finansowych potrzebnych do sfinalizowania danej inwestycji.”

Kapitał na start

Nakład finansowy to bardzo ważny element realizacji strategii house flippingu, jednak nie każdy dysponuje taką ilością kapitału na start. Często efektowne zarabianie na inwestowaniu w nieruchomości uzależnione jest od szybkości finalizowania transakcji, dlatego dla łowców okazji szybka decyzyjność oraz natychmiastowa wypłata środków to podstawowe wytyczne podczas poszukiwania odpowiednich źródeł finansowania inwestycji.

„Nieważne czy inwestujemy w grunty, obiekty mieszkalne czy inne produkty inwestycyjne – najpierw musimy zgromadzić odpowiedni kapitał początkowy. Aby to osiągnąć, warto zwrócić się ku funduszom dla przedsiębiorców, które pozwalają na szybkie sfinansowanie działań mających w przyszłości przynieść wymierne zyski. W takiej sytuacji najkorzystniejszym dla inwestorów rozwiązaniem jest podjęcie pożyczki ze spłatą balonową. Przez pierwszy okres spłaty takiego zobowiązania spłacane są wyłącznie odsetki, natomiast dopiero pod koniec okresu kredytowania reguluje się całość kwoty zobowiązania. Taki sposób pozwala na zachowanie płynności finansowej do momentu, aż nasza inwestycja przyniesie spodziewany zysk.” – wyjaśnia Paulina Horabik – Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający w Monument Fund.

Pomocna dłoń

Na rynku instytucji finansowych, pożyczki ze spłatą balonową odznaczające się łatwością i dostępnością oferuje bardzo niewiele instytucji. Jedną z nich jest Monument Fund – firma, która umożliwia swoim klientom uzyskanie finansowania do 5 000 000 zł na jasno określony cel biznesowy. Aspektem wyróżniającym ofertę jest szybkość udzielanego dofinansowania – dzięki zmniejszonej ilości wymaganych dokumentów, czas weryfikacji wniosku został skrócony do niezbędnego minimum, termin przyznania dofinansowania wynosi od 3 do 7 dni, a okres kredytowania może trwać od 3 do 18 miesięcy. Pozyskany kapitał pozwala na remont lub renowację nieruchomości zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych.

Poza szybkością działania, Monument Fund oferuje zabezpieczenie wierzytelności na 2. miejscu hipotecznym, co umożliwia dokapitalizowanie przedsiębiorców z już zaciągniętymi zobowiązaniami. Monument Fund nie wymaga weryfikacji oraz zgłaszania klienta w Biurach Informacji Gospodarczej.

Z roku na rok coraz dynamiczniej rozwija się branża nieruchomości, a wraz z nią popularność profesjonalnych form inwestowania kapitału, czyli tak zwanego house flipping.  Fundusz dla Przedsiębiorców Monument Fund pozwala na udzielenie finansowania wszystkim przedsiębiorcom, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki nie tylko w celu rozpoczęcia lub kontynuowania house flippingu, ale także na poczet przekształcenia stanów prawnych nieruchomości (podziału, scalania) oraz finansowania projektów architektonicznych. Uzyskane środki można bez problemu przeznaczyć na inwestycje, które po danym czasie nie tylko „same się spłacą”, ale także przyniosą dodatkowy zysk.