Aby móc z sukcesem zarabiać na nieruchomościach w kurortach, potrzebny jest odpowiedni nakład finansowy. Paulina Horabik – członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający Monument Fund – wyjaśnia, w jaki sposób pozyskać finansowanie na zakup, budowę lub remont inwestycji przeznaczonej na działalność turystyczną.

Różnorodność inwestycyjna

W ostatnich latach zarabianie na nieruchomościach turystycznych cieszy się wśród inwestorów sporym zainteresowaniem. Dzięki bezpieczeństwu oraz zyskowi przewyższającemu oprocentowanie lokat bankowych, tego typu działalność traktowana jest jako świetny sposób na powiększenie zasobów finansowych. Zyski z najmu sięgają bowiem około 7% w skali roku, a rentowność takiego przedsięwzięcia dodatkowo potwierdza duża popularność zakupu gruntów i obiektów użytkowych położonych w najpopularniejszych ośrodkach turystycznych.

Rynek turystyczny w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Jak mówi Paulina Horabik – Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający Monument Fund: „Co roku pobijane są rekordy w zakresie wynajmu pokoi gościnnych w hotelach i w innych obiektach noclegowych. Taki obraz jest bardzo atrakcyjny dla inwestorów, którzy decydują się na inwestycję w hotele, pensjonaty oraz pokrewne nieruchomości turystyczne, takie jak condo- i aparthotele. Te ostatnie są szczególnie popularne wśród przedsiębiorców, którzy chcą dopiero wejść na rynek usług noclegowych.”

System aparthoteli polega na krótkoterminowym wynajmie atrakcyjnych lokalizacyjnie apartamentów. Operator aparthotelu zarządza nieruchomościami w imieniu właścicieli, a umowa gwarantuje stały zysk. Takie obiekty standardowo wyposażone są w salon, sypialnię, łazienkę i aneks kuchenny, dlatego w późniejszym czasie nadają się do stałego zamieszkania. Co więcej, istnieje możliwość korzystania z personelu sprzątającego, recepcji, baru lub restauracji. W przypadku condohoteli własnością nabywców stają się pokoje hotelowe o wystroju narzuconym przez firmę zajmującą się daną nieruchomością. Oprócz tego, condohotel oferuje pełne zaplecze cztero- czy pięciogwiazdkowego hotelu, czyli recepcję, room service, catering, pralnię, zaplecze konferencyjne oraz bazę rekreacyjną.

Jak zacząć inwestowanie w nieruchomości turystyczne?

W Polsce segment condo- i aparthoteli wciąż się rozrasta, dlatego coraz więcej osób decyduje się na samodzielne inwestowanie w tego typu nieruchomości. Choć perspektywa płynących zysków jest wyjątkowo atrakcyjna, rozpoczęcie działalności oraz odpowiednie lokowanie kapitału może okazać się dla inwestorów ciężkim orzechem do zgryzienia.

„Inwestowanie w nieruchomości przeznaczone na działalność turystyczną należy rozpocząć od analizy indywidualnej zdolności finansowej oraz możliwości inwestycyjnych. Oprócz tego, trzeba rozejrzeć się za ofertami wartymi zainwestowania środków pieniężnych. W tej kwestii należy być bardzo ostrożnym – zanim podejmiemy decyzję o ulokowaniu środków w danej nieruchomości, trzeba sprawdzić dokładnie wszelkie szczegóły dotyczące budowy, lokalizacji oraz ryzyka związanego z danym projektem. To niezwykle ważne, aby podstawą wyboru była rzetelna analiza opłacalności, a nie kwestie prywatnych upodobań. W ten sposób wybierzemy inwestycję, która przyniesie spory zysk przy równoczesnym ograniczonym ryzyku.” – wyjaśnia Paulina Horabik z Monument Fund.

Jak pozyskać finansowanie?

Nieruchomości turystyczne wymagają odpowiednich zasobów finansowych, dlatego łatwe i szybkie pozyskanie kapitału stanowi dla inwestorów ważną część przedsięwzięcia. Jak tłumaczy Paulina Horabik – Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający Monument Fund: „Niezależnie od tego, czy inwestujemy w całe obiekty czy pokoje – w przypadku atrakcyjnych okazji zakupowych pomyślność w zakupie gwarantuje szybka reakcja oraz odpowiednia ilość kapitału. W tym celu warto zwrócić się ku funduszom dla przedsiębiorców, które pozwalają na szybkie sfinansowanie działań mających w przyszłości przynieść wymierne zyski, bez względu na posiadane zobowiązania finansowe. Dzięki temu można nie tylko nabyć atrakcyjne nieruchomości, ale także zachować płynność finansową do czasu, aż nasza inwestycja przyniesie spodziewany zysk.”

W takim przypadku rozwiązaniem staje się pożyczka na inwestycje w kurortach od Monument Fund, umożliwiająca uzyskanie finansowania do 5 000 000 zł. Przy wyższych kwotach wnioski rozpatrywane są indywidualnie. Fundusz przeznaczony jest na budowę, dokończenie, adaptację, modernizację, rozbudowę lub remont nieruchomości przeznaczonej na działalność turystyczną, okazyjne zakupy hoteli oraz inwestycje w condo- i aparthotele.

Kto najchętniej korzysta z dofinansowania Monument Fund? Są to przedsiębiorcy, którzy poszukują finansowania pomostowego prowadzą działalność polegającą na skupie, modernizacji i szybkiej sprzedaży nieruchomości – czyli tak zwani flipperzy. Oprócz tego, funduszem mogą być zainteresowani właściciele hoteli, pensjonatów, domów wczasowych oraz osoby prowadzące małą lub dużą działalność deweloperską i potrzebujące finansowania jeszcze przed uruchomieniem kredytu w banku. Monument Fund obsługuje także obcokrajowców, posiadających firmę zarejestrowaną poza granicami RP oraz nieruchomość na terenie Polski.

Dzięki zmniejszonej ilości wymaganych dokumentów, czas weryfikacji wniosku jest skrócony do niezbędnego minimum, termin przyznania dofinansowania wynosi od 5 do 10 dni, a okres kredytowania może trwać od 6 do 18 miesięcy  – w zależności od sezonowości branży. Monument Fund oferuje wypłatę środków w formie jednorazowej lub transzowej oraz zabezpieczenie wierzytelności na 2. miejscu hipotecznym, co umożliwia dokapitalizowanie przedsiębiorców z zaciągniętymi już zobowiązaniami.

Fundusz dla przedsiębiorców Monument Fund pozwala na udzielenie finansowania wszystkim przedsiębiorcom, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki w celu zakupu, budowy, modernizacji lub remontu obiektu w kurortach. Dzięki tej ofercie, uzyskane środki można przeznaczyć na inwestycje, które po danym czasie nie tylko ulegną samospłaceniu, ale także przyniosą znaczny zysk.

 

Masz dodatkowe pytania? Zadaj je nam! Tel.: + 48 12 12 307 44 55 lub zostaw kontakt 

Nasz fundusz udziela finansowania Przedsiębiorcom z zabezpieczeniem na 2. miejscu hipotecznym co pozwala:
– ograniczyć wydatki klienta związane z koniecznością spłaty obecnych kredytów hipotecznych
– dokapitalizować przedsiębiorców mimo już zaciągniętych zobowiązań
– zachować własność nieruchomości w odróżnieniu do innych form zabezpieczenia

 

POŻYCZKA NA INWESTYCJE W KURORTACH – KARTA PRODUKTU>>