Każdy świeżo upieczony przedsiębiorca potrzebuje środków na start i rozwój swojej działalności. Najwięcej funduszy pochłania wynajem lub kupno siedziby, zatrudnienie pracowników oraz zakup potrzebnego wyposażenia. Po finansowanie nowej firmy najczęściej udajemy się do banku, ale czy nowy przedsiębiorca rzeczywiście ma szanse na uzyskanie kredytu?

Nowa firma a kredyt

Banków gotowych do kredytowania nowych firm na polskim rynku jest zaledwie kilka. Większość instytucji rezygnuje z tego typu usług ze względu na ryzyko, którym są one obarczone. To właśnie z tego powodu kredyty dla firm często są związane z wieloma trudnymi do spełnienia wymogami. Większość instytucji finansowych wymaga od przedsiębiorcy wykazania dochodów, poręczenia czy zabezpieczenia kredytu majątkiem. Cała procedura uzyskania kredytu dla firm jest czasochłonna i skomplikowana. Tymczasem przy rozpoczynaniu działalności szczególnie istotna jest szybkość, która pozwoli nam wypełnić dostrzeżoną na rynku lukę i wypracować swojej marce stabilną pozycję. W zdobyciu przewagi konkurencyjnej niezmiernie istotne jest posiadanie odpowiedniego kapitału na start, który pozwoli nam sfinansować wszelkie początkowe inwestycje, np. kampanię marketingową.

Finansowanie nowej firmy na rynku pozabankowym

Systematycznie rośnie liczba firm pozabankowych, które swoją ofertę kierują właśnie do przedsiębiorców poszukujących dodatkowego zastrzyku gotówki. Finansowanie nowej firmy z pomocą pożyczki gotówkowej pozwoli nam łatwo i szybko zdobyć środki potrzebne do jej rozwoju. Ze względu na przyjazne warunki udzielania pożyczki, zobowiązania te są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem wśród polskich przedsiębiorców.

Początkujący przedsiębiorca powinien przede wszystkim rozważyć skorzystanie z oferty pożyczki dla firm z ratą balonową. Tego typu rozwiązanie pozwala wygodnie rozłożyć spłatę pożyczki w czasie, co może okazać się zbawienne dla napiętego budżetu nowej firmy. Pożyczka z ratą balonową pozwala początkującemu przedsiębiorcy pozyskać kapitał na zaplanowane inwestycje, a całe zobowiązanie spłacić dopiero po upływie czasu kredytowania np. z uzyskanych dzięki nim środków.

Możliwość spłaty zobowiązania w formie rat balonowych ma w swojej ofercie np. Monument Fund – marka, która udziela przedsiębiorcom zobowiązań nawet w kwocie 5 000 000 zł. To renomowana firma pożyczkowa, która udziela zobowiązań na dowolny cel związany z rozwojem działalności. Jej oferta skierowana jest nie tylko do obecnych właścicieli firm, ale także do osób, które tego typu działalność dopiero planują założyć. To świetny sposób na uzyskanie środków potrzebnych na start własnej firmy.